Kartal

Cestovní agentura Kartal je odborník na cestování do Turecka a tlumočení turečtina - čeština

Cestovní agentura Kartal se specializuje na individuální turistiku a na malé uzavřené skupiny klientů se zájmem o kulturu, historii a přírodu Turecka a Balkánu. Agentura Kartal (turecky orel) si klade za cíl zprostředkovat svým klientům poznání této geografické a kulturní oblasti z jiné perspektivy. Nabízíme průvodcování vlastních itinerářů nebo Vám vytvoříme itinerář přímo na míru, dle Vašich specifických zájmů a požadavků. Vedle průvodcovských služeb zajišťujeme tlumočení v turečtině.

Chcete se podívat do míst, kam noha českého turisty ještě nevkročila? Chcete ochutnat bohatou tureckou a balkánskou kuchyni? Už jste někdy byli v tureckém lese na houbách? Chcete vidět jak vypadá pravé turecké hospodářství? Rádi fotíte? Pokud ANO, tak se s námi vydejte na cestu!

Průvodcování zájezdů do Turecka a na Balkán

Jmenuji se Kateřina Vytejčková a pocházím z Prahy. Když jsem se v devadesátých letech vydala poprvé stopem do Turecka, zamilovala jsem se do této překrásné země plné dech beroucích přírodních scenérií, starobylých památek a milých lidí. Turecko je tak velké a rozmanité, že vás vždy něčím novým překvapí. Za uplynulých dvacet let jsem měla možnost podívat se do známých i zcela odlehlých koutů této úžasné země. Zájem o osmanské kulturní dědictví mě zavedl i na Balkán, který se stal mou druhou nejmilejší oblastí. Poznávací zájezdy vedu jako průvodce pro české a turecké cestovní kanceláře již od roku 2000. Ráda se dělím o své zkušenosti a znalosti místní kultury s přáteli a klienty.

Cestovní agentura Kartal je mým vlastním projektem, pod jejími křídly nabízím průvodcovské služby a vlastní itineráře, v nichž kombinuji výlety do přírody s poznáváním kulturních památek. Pocházím z umělecké rodiny, a proto je vnímání krásy světa kolem mou přirozeností. Pokud se rozhodnete vydat do Turecka či na Balkán se mnou, můžete si být jisti, že je poznáte opravdu z jiné perspektivy.

Kateřina Vytejčková - stručný životopis Vašeho průvodce

V roce 1992 jsem absolovovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze, následně jsem pracovala dlouhá léta v Archeologickém Ústavu v Praze jako grafik.

V roce 1997 jsem se začala učit turecky ve Státní jazykové škole v Praze.

V roce 1999 jsem se zapsala do kurzu Průvodce cestovního ruchu ve Škole podnikání v cestovním ruchu Tyrkys. Získala jsem licenci Průvodce cestovního ruchu a později i Průvodce Prahou.

V roce 2006 jsem začala studovat bakalářský obor Blízkovýchodní studia na FF ZČU v Plzni.

V roce 2009 jsem pokračovala studiem magisterského oboru Etnologie na FF UK v Praze a tamtéž jsem pokračovala v doktorském studiu, které jsem v roce 2018 úspěšně zakončila.

Za dobu studia jsem získala několik grantů v rámci nichž jsem uskutečnila řadu výzkumných cest a publikovala několik odborných studií, ve kterých se zabývám kulturním a duchovním dědictvím post-osmanského prostoru Turecka a Balkánu.